Adro Okna Warszawa - Ideal 8000
Szukaj na stronie
Aktualności

Już wkrótce będą mogli Państwo zrobić zakupy w naszym sklepie internetowym. Można będzie kupić w nim wiele artykułów przydatnych przy wymianie okien na nowe.

Nasz partner:
Ideal 8000

System o głębokości zabudowy 85 mm, z uszczelnieniem środkowym, ośmiokomorowy.

KOLORY PROFILI DO WYBORU

CENNIK OKNA

System Ideal 8000 to nowa propozycja firmy aluplast, w której duży nacisk położono na redukcję parametrów cieplnych i akustycznych. Możliwe było to dzięki zwiększeniu w serii Ideal 8000 głębokości zabudowy profili do 85 mm, ośmiokomorowej budowie kształtowników oraz trzem uszczelkom. Dzięki wydzieleniu przez trzecią uszczelkę tzw. Suchej komory w której pracują okucia, zwiększa się żywotność i trwałość mechanizmów okuciowych. Innowacją w serii Ideal 8000 jest zastosowanie technologii wklejania szyb w profil. Wszystkie te zabiegi pozwoliły na obniżenie współczynnika przenikania ciepła do wartości Uf = 1,0 W/ (m2 * K) w systemie Ideal 8000.

Rozwiązanie firmy aluplast umożliwia wklejanie szyby w skrzydła bez konieczności stosowania w nich używanych dotychczas wzmocnień stalowych. Funkcję nośną przejmuje pakiet szybowy. Poprzez związanie klejem szyby z profilem znaczna część obciążeń statycznych jest przenoszona przez szybę, bardziej odporną na zginanie niż profil skrzydła i w ten sposób stabilizuje okno.

Dzięki stałemu połączeniu szyby i skrzydła zmniejsza się ryzyko wykrzywienia, wygięcia, a także osiadania skrzydła. Metoda ta minimalizuje ryzyko pęknięć szyb w wyniku naprężeń punktowych oraz wydłuża czas eksploatacji skrzydeł bez potrzeby ich regulacji.

Jest to jednocześnie kolejny krok firmy aluplast w kierunku zwiększania energooszczędności okna. Stworzone zostało skrzydło okienne, które nie wymaga stalowych wzmocnień, a dzięki zmianie technologii szklenia pozwala wykorzystać pełną głębokości wrębu szybowego. Głębsze osadzenie szyby we wrębie, prowadzi do zmniejszenia wartości współczynnika przenikania ciepła liniowego mostka termicznego występującego na styku szyby z ramą skrzydła, co daje lepsze zabezpieczenie przed tworzeniem się rosy na krawędzi szkła.
 

 

Profile Ideal 8000 cechuje również niezwykły "design", który pozwala osiągać oryginalne rozwiązania architektoniczne. To linia dla osób ceniących swobodę wyboru, łącząca ze sobą walory estetyczne z wymaganiami technologicznymi.

Zalety profili serii Ideal 8000:

          o Głębokość zabudowy 85 mm
          o Profil 8 - komorowy
          o Możliwość zastosowania  pakietów szybowych o wymiarach do 51 mm
          o współczynnik izolacyjności termicznej Uf = 1,0 W/m²K
          o System z uszczelnieniem środkowym wyposażony w trzy uszczelki
          o Dwa warianty skrzydeł: niezlicowane i półzlicowane o oryginalnym designie
          o Większa stabilność okien dzięki usztywniającemu współdziałaniu szyby
          o Duża powierzchnia klejenia pomiędzy szybą a profilem
          o O 20% lepsza izolacyjność cieplna w stosunku do tradycyjnych rozwiązań
          o Lepsze zabezpieczenie przed włamaniem – brak możliwości wypchnięcia szyby ze skrzydła, dzięki obwodowej szczelinie z klejem
          o Zmniejszenie ilości przypadków pękania szyb w wyniku błędnego zaszklenia
          o Lepsza izolacyjność akustyczna poprzez bezpośrednie powiązanie skrzydła z szybą